NPRCz - październik 2023

Biblioteka szkolna z zaangażowaniem realizuje kolejne działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Do końca października:

- przeprowadzaliśmy ankiety czytelnicze poprzez formularz Google oraz Menti.com wśród uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Na postawie tych ankiet stworzyliśmy listę zakupów książkowych. które zostały zatwierdzone przez samorząd szkolny, Radę Rodziców oraz skonsultowaliśmy pracownikami Książnicy Podlaskiej oraz Biblioteki Pedagogicznej w Białymstoku.

- przeprowadziliśmy konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą „Życia i twórczości Aleksandra Fredry”. Pośród 23 prac uczniów klas 8a, 8b, 7b, 7c jury wyłoniło 3 najlepsze, 1  - miejsce Amelia Mojsiuk, 2 miejsce – Paweł Gryczewski, 3 miejsce – Kamila Matowicka, które można obejrzeć pod tymi linkami:

Prezentacja Amelii

Prezentacja Pawła

Prezentacja Kamili

-  uczniowie klas 5d, 6d, 7c 7e wzięli udział w zabawie „Wiersz, którego nie było”.

- zorganizowaliśmy konkurs „Projekt ilustracji wybranej książki w programach komputerowych”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 65 prac z klas 5c, 5d, 6a, 6c, 7d, 7a, 8c, 6d, 7e.

- uczniowie klas 6a, 6b, 6c stworzyli gry planszowe do lektur „Ten obcy” i „Ania z Zielonego Wzgórza”.

-promowaliśmy czytelnictwo w środowisku lokalnym poprzez funpage Facebook:

Wydarzenie

data

klasa

Komiks o przygodach bohaterów

Wspomnienia pikniku z książką

Zakupy w ramach NPRCz

Przejście do Narnii znajduje się w sali 124?

Kleksografia i lekcja przędzenia liter

4c i 4d

"Witajcie w naszej bajce!" - Akademia pana Kleksa.

4c i 4d

Klub fantasy Fantasy talk w Książnicy Podlaskiej - zaproszenie

Booktalking.

„Booktalking „

Mapa myśli do "Mały Książę".

7 b

Noc bibliotek w Książnicy Podlaskiej - zaproszenie