UEFA PLAYMAKERS

Udział w programie UEFA PLAYMAKERS

7.jpg

Nasza szkoła w roku 2019 zakwalifikowała się do europejskiego  programu UEFA PLAYMAKERS. Program jest realizowany we współpracy z klubem sportowym Włókniarz Białystok. Uczestniczy w nim 30 ośrodków w Polsce. Czas trwania od pierwszej połowy 2020 roku do końca sezonu 2022/2023. Celem programu jest podnoszenie poziomu sprawności ogólnej uczniów. Zachęcenie szczególnie dziewczynek do piłki nożnej poprzez środowisko stworzone specjalnie dla nich, skoncentrowanie się na zabawie,  przyjaźni i piłce nożnej. Po pierwszym bloku szkoleniowym realizowanym w naszej szkole dla 30 dziewcząt z rocznika 2012 – 2014 wzmocniły one swoją pewność siebie, podniosły sprawność ogólną, zaczęły swoją przygodę z piłką nożną i już sobie dobrze radzą w rozgrywkach ligowych Żaczek i Orliczek.

8.jpg

9.jpg