Współpraca stała SP 51 z IPN

W dniu 30.09.2020 roku z pomysłu i inicjatywy nauczyciela historii pana Wacława Grabowskiego przy akceptacji i poparciu dyrektora szkoły pana Andrzeja Wasilewskiego i nauczyciela historii pana Krzysztofa Gołębiewskiego nawiązaliśmy stałą  współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej - Oddział Białystok. W ramach tej współpracy zorganizowaliśmy dotychczas dla uczniów naszej szkoły: szkolne konkursy historyczne, warsztaty edukacyjne w siedzibie IPN , zwiedzanie archiwum zakładowego IPN, oglądaliśmy filmy o żołnierzach podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego z lat 1944 - 1963. W dniu 13.04.2023 roku  wyjazd klas 8 na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie ul. Rakowiecka 37. Jednocześnie w tym samym dniu klasy 8 uczestniczyły Kongresie Pamięci Narodowej na Stadionie Narodowym organizowanym przez 16 Oddziałów Instytutu Pamięci Narodowej z całego kraju.