Wielkie zwycięstwo naszej szkoły- nagroda Grand Prix !!!

Początek roku szkolnego rozpoczynamy od dobrych wiadomości. Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Projektowym pt. „Tradycyjny sad” przebiegającym pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju Wsi i Rolnictwa, Wiceprezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka.

Konkurs składa się z dwóch etapów, przy czym aby przejść do następnego trzeba zakwalifikować się w pierwszym. Dodatkowo w tym roku szkolnym organizatorzy podzielili konkurs na kilka podkategorii. Nasz zespół pod nazwą „Gruszki łakomczuszki” w pierwszym etapie „Rozmawiamy o sadzie” zajął I miejsce zdobywając 580 pkt. Przechodząc do kolejnego etapu zdobył grant dla szkoły na zakup sadzonek drzewek owocowych. W drugim etapie przebiegającym pod nazwą „Rozwijamy sad” zdobył ponownie pierwsze miejsce z 397,5pkt na 400 możliwych. Zajmując dwa razy pierwsze miejsce „Gruszki łakomczuszki” otrzymały nagrodę Grand Prix.

W trakcie realizacji zadań należało wykonać wiele obowiązkowych działań, a także zaskoczyć jury kreatywnością, innowacyjnością i nieszablonowymi pomysłami. Całym przedsięwzięciem koordynowała p. Sabina Sapkowska, autorka nazwy i wielu aktywności z zakresu podejmowanych prac zespołu. Wielkie gratulacje dla członków szkolnego teamu „Gruszki łakomczuszki”, którego trud został doceniony w postaci dyplomów i bardzo fajnych nagród rzeczowych. Natomiast wszystkim tym, którzy wspierali zespół w jego działaniach „gruszkowa ekipa” składa serdeczne podziękowania.