UNICEF - szkolenie z administracji sprzętem dla Ukraińskich dzieci

W dniu dzisiejszym to jest 17.02.2023 odbyło się szkolenie w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku dotyczącym sprzętu komputerowego przekazanego w ramach projektu UNICEF.
Szkolenie zostało przeprowadzone przez przedstawicieli UNICEF: specjalistę IT oraz specjalistę ds. nauczania cyfrowego. Dowiedzieć można było się między innymi o tym że sprzęt przeznaczony jest do użytku w szkole na zajęciach informatycznych, plastycznych czy też nauki języków obcych. Oprogramowanie które jest niezbędne do wykorzystania przez nauczycieli należy zgłosić do koordynatora z ramienia miasta pana Krzysztofa Motyki który jest dostępny w siedzibie CKU na ulicy Ciepłej 32. On przekaże prośbę do administratora globalnego który dokona instalacji aplikacji na tabletach w sposób zdalny i będą one widziane w trybie ucznia (Scalefusion). Tryb ucznia (Scalefusion) jest to oprogramowanie MDM na które UNICEF wykupił licencję na rok czasu (do października 2023 roku). Po tym czasie szkoły same zadecydują czy licencję przedłużą we własnym zakresie czy też oprogramowanie zostanie usunięte. Oprogramowanie to ogranicza możliwości zmiany ustawień na tabletach oraz kontroluje treści oglądane w internecie przez uczniów. Wszelkie naprawy sprzętu będą realizowane zgodnie z gwarancją producenta. Tablety są darowizną i po wygaśnięciu licencji oprogramowania placówki mogą zarządzać nimi w dowolny sposób.