Międzyszkolny konkurs "Moja rodzina"

Czy ktoś kiedyś zastanawiał się nad istotą słów “Moja Rodzina”? Dziś uczestnicy miejskiego konkursu recytatorskiego próbowali zrozumieć sens tych słów, mówiąc wierszem o tym, co jest najważniejsze. Okazało się, że czasami ona jest bajkowa, zwariowana, a nawet bywa jak malina. Mama zamienia się w poetkę i sekretnie pisze wiersze do taty. Tata, chcąc wyrazić uczucie, pisze mamie wszystkie inne słowa miłości jakie tylko zna. Brat z siostrą skecze urządza, żeby przyjemniej i weselej było. I tak cała historia nieprzerwanie trwa. I wydawać by się mogło, że rodzina jest tylko w domu, a dziś okazało się, że tworzy się ją również w szkolnej sali, w klasie. Poprzez wspólne deklamowanie uczniowie klas 1-3 rozwijali wrażliwość na rolę i znaczenie rodziny w życiu człowieka. Dzieci występowały z wierszami poetów, jak i z własnymi. W rezultacie okazało się, że wcale nie łatwo jest wystąpić przed publicznością. Ratunkiem z tej opresji było przytulenie mamy, taty oraz gorący doping publiczności. Uroczystość uświetnił gościnny występ taneczny Julii Bajko i Weroniki Mierzejewskiej z klasy IIb naszej szkoły oraz występ wokalno - taneczny klasy IIc ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromnym zaangażowaniem i przejęciem. Po burzliwych obradach szanowne jury ogłosiło werdykt.
I miejsce - Marcel Borona - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku
II miejsce - Anna Roszko - Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku
II miejsce - Aleksander Jaworowski - Szkoła Podstawowa nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku
III miejsce - Natalia Gacuta - Szkoła Podstawowa nr 9 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku
III miejsce - Klaudia Zawadzka - Szkoła Podstawowa nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.
Kończąc uroczystość, jury wraz z Panem Dyrektorem i organizatorami, podziękowali za udział oraz wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i drobne upominki.

Podsumowując, dziś młodzi recytatorzy udowodnili, że językiem poezji można wyrazić wiele. I każda interpretacja będzie inna i wyjątkowa w swojej istocie.