Działania w ramach NPRCz - IV, V, VI, IX 2023

Biblioteka szkolna od połowy kwietnia z zaangażowaniem realizuje kolejne działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Do końca września:

- włączyliśmy się do Ogólnopolskiego Projektu "Mistrzyni Szymborska". Nasi uczniowie brali udział w różnych aktywnościach: "Alfabet Szymborskiej" zdradzającego ciekawostki o poetce. - Cykl audycji w szkolnym radiowęźle (uczennice z 8c prezentowały muzyczne interpretacje utworów noblistki), konkursy, m.in. na zakładkę do książki – każda klasa w oddziałach 4-8 zrobiła przynajmniej jedną zakładkę, oraz wieczorek poetycki "Przy kawie z Szymborską", w którym wzięli udział rodzice, dziadkowie uczniów klas 7b, 8a, 8b i 8c.

- zorganizowaliśmy miejski konkurs recytatorski „Moja rodzina” (uczestniczyły w nim klasy 1a, 1e, 1f, 2b, 2c, 2d oraz uczniowie ze szkół SP 24, SP 9, SP 5)

- wzięliśmy udział w akcji Rozczytane Podlasie. Pan Dyrektor Andrzej Wasilewski wraz z Panią Jolanta Gadek przeczytali książkę dzieciom z klas kierownika Filii Nr 10 Książnicy Podlaskiej do wspólnego czytania razem z Dyrektorem Szkoły Andrzejem Wasilewskim opowiadania „Deszcz” z tomiku „Letni zmierzch” Tomasza Samojlika. W akcji zwinęło udział 72 uczniów z klas 1b, 1c, 1f, 2c, 2d, 2e.

- zorganizowaliśmy wystawa książek znanych ilustratorów, i dwie lekcje biblioteczne „Czytelnik jest także odbiorcą sztuki” dla klas 5a i 5b

- zorganizowaliśmy Piknik z książką odbył się 26 września, uczestniczyły w nim klasy 1c, 2b, 2e, 2f, 3e, 4b, 6a i 7b.

-  zaprojektowaliśmy klasowe książki, komiksy w oddziałach 1-3.

-  przeprowadziliśmy Booktalking  w klasach 2b i 2f.

- zorganizowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, pracownicy administracyjni naszej szkoły: pani Małgosia, pani Ania oraz pan Tomek przeczytali dzieciom z klas 1b, 1d, 1g, 2c i 3a bajkę "Niebieska niedźwiedzica", zaś uczniowie klasy 7b odwiedzili 4 grupy przedszkolne oraz klasy 2c, 2f, 3e, 3a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1h i przeczytali opowiadanie o Żubrze Pompiku.

- promowaliśmy czytelnictwo w środowisku lokalnym poprzez funpage Facebook:

wydarzenie

data

uczeń

uwagi

Wojewódzki  konkurs dla dzieci i młodzieży „Julian Tuwim w krainie wiersza” organizowany przez MDK w Białymstoku

zaproszenie

Środa literacka w Książnicy Podlaskiej z Celiną Zubrycą oraz Małgorzatą Masłowiecką

zaproszenie

XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej podczas Festiwalu Opowiadań Olimpijskich

Alina Micewicz

laureatka  (2 miejsce w kategorii klas 4-6)

Wasilkowski Festiwal Ksiązki – Literackie podróże 2023

zaproszenie

Inauguracja akcji "Rozczytane Podlasie"

Spotkanie z pisarzem panem Tomaszem Samojlikiem.

Wojewódzki Konkurs plastyczny „Czytanie jest the best”

Kaja Kwiecińska, Natalia Nina Wąsowska

laureatki

Festiwal Literacki "Autorzy i książki"