Alina Micewicz - laureatką Konkursu Ogólnopolskiego

12 czerwca br. Polski Komitet Olimpijski nagrodził Alinę Micewicz z klasy 6b – laureatkę (2 miejsce w kategorii klas 4-6) XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej podczas Festiwalu Opowiadań Olimpijskich oraz Katarzynę Mazurek-Łajewską - opiekuna naukowego uczennicy.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Alina nagrodę oraz medal otrzymała z rąk Otylii Jędrzejczak oraz Tomasza Kucharskiego.

Galę wręczenia nagród swoją obecnością uświetniły medalistki oraz medaliści olimpijscy, ambasadorzy konkursu:

Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Hentka, Konrad Niedźwiedzki, Otylia Jędrzejczak, Tomasz Kucharski, Maja Włoszczowska, Mateusz Kusznierewicz.

Rozrywkę w czasie gali zapewnił nam Mikser, raper, freestyler, z którym zebrani ułożyli hasło „30 minut, nie mów, że się nie da, to dużo i mało, żeby zdobyć medal”.

Ala nie tylko odebrała nagrodę za swoje opowiadanie „Olu, teraz Twój ruch”, ale też trenowała na ergometrze wioślarskim pod okien mistrzyń olimpijskich, a na koniec odbyła rejs po Wiśle prawdziwą szkutrą „Dar Mazowsza”.

Opowiadanie Aliny Micewicz znajduje się w książce „Jak wygrać wolność”, która wraz z autografem Otylii Jędrzejczak jest do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej.  Książka ta to zbiór opowiadań napisany przez uczniów klas IV – VIII, wyłonionych spośród 400 prac, przez jury w składzie: dr Krzysztof Zuchowa, dr Zofia Czernicka, Dorota Koman-Szmigierom,  prof. Grzegorz Leszczyński.

Ponadto opowiadanie Aliny jest umieszczone w formie audio, czytane przez Joannę Hentka, brązową medalistkę igrzysk olimpijskich oraz brązową medalistkę mistrzostw świata, do odsłuchania i przeczytania tutaj:

Najserdeczniejsze gratulacje Alu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!